Feed on
Posts

Urządzając swe mieszkanie lwia część osób chce ażeby było urządzone zgodnie z ich stylem i niepowtarzalnie (jakkolwiek wielokrotnie ten smak jest identyczny z tym co widać w katalogach firm meblowych). Do zaznaczenia stylistyki najlepiej pasującej stylom właściciela lokalu zużywa się małe detale oraz akcesoria, które z ważniejszymi elementami budują estetyczną całość lub również specjalnie przełamują zasady żeby przyciągać wzrok. Rolę takich bibelotów może spełniać całe morze dodatków o różnorodnym wzornictwie i wykorzystaniu: szkatułki, pamiątki rodzinne, obrazy, fotografie, figurki ozdobne oraz gąszcz odmiennych – limitem jest jedynie wyobraźnia, a im mocniej intrygujący dodatek tym znaczniejsze doznanie on wzbudzi na gościach.

Kobiecie o bardziej intymnym wyrazie można zasugerować w formie takiego artykułu figurę aniołka. Anioły są wpisanym w naszą cywilizację elementem ozdobnym, którego estetyka i portret przeobrażał się zdecydowanie na płaszczyźnie wieków – od bojowych oraz możnych archaniołów z wieków średnich, przez grube zdziecinniałe cherubiny rokoko do dzisiejszych modernistycznych wzorów. Obrazek albo figura aniołka dobrze formuje się z dowolnym wnętrzem poprzez swą uniwersalność potwierdzoną tysiącami lat ich wykorzystywania w takim motywie. Wystarczy pogrzebać lekko w sklepach i poszukać takiego wzoru, jaki będzie odpowiednio leżał do aranżacji wnętrza. Zaś jest z czego selekcjonować. Artyści i fabryki tworzą pełną parą wiedząc, iż tematyka aniołów długo się ludziom nie znudzi.

Warto uwydatnić, iż im znacznie minimalistyczne oraz przejrzyste pomieszczenie tym wyraźniejszy jest zasięg oddziaływania takich dodatków wnętrzarskich, nawet jeżeli będzie to zaledwie pojedyncza rzecz. Lecz wybierając dodatek do tego lokum należy solidnie obmyślić co dobrać gdyż będzie to najznaczniejsza wizytówka domu (zobacz również).
aniol.jpg