Feed on
Posts

Trend skandynawski

Biorąc się za zamówienia na zaaranżowanie wnętrza kreatorzy wnętrz wielokrotnie mają do czynienia z żądaniami klientów aby mieszkanie zostało opracowane w trendzie skandynawskim. Dla osoby doświadczonej z rozmaitymi nurtami nie jest to zlecenie trudne, jakkolwiek nie wszyscy precyzyjnie wiedzą czym charakteryzuje się trend skandynawski przeto postaramy się opisać go w kilku zdaniach.
Mieszkania wyposażone na modę skandynawską wyróżniają się głównie odczuciem olbrzymiej przestrzeni, nawet jeśli są to mieszkania niewielkie takie jakie niejednokrotnie widujemy w naszym kraju. Wrażenie przestronności jest realizowane poprzez wykorzystanie bieli jako głównego koloru. Daje to również wrażenie sterylności oraz uporządkowania.
Znamienne dla tego nurtu jest jeszcze zastosowanie drewna, bardzo niejednokrotnie w jego naturalnej postaci. Pojawia się ono przede wszystkim na podłodze kontrastując z bielą ścian. Następną własnością wnętrz skandynawskich jest nie zakrywanie okien zasłonami co pozwala wnikać do pomieszczenia pokaźniejszej ilości naturalnego światła słonecznego.
Ocieplenie minimalistycznego wnętrza uzyskuje się w trendzie skandynawskim przez wprowadzenie licznych dodatków z tkanin lnianych bawełnianych i innych.). Są to w szczególności kapy i poduszki z delikatnymi wzorami nierzadko o motywach rustykalnych. Do ożywienia pomieszczenia oraz złamania wszechobecnej bieli w małej formie stosuje się mocniejsze oraz nieco bardziej zdecydowane kolory takie jak granat czy nieco intensywne odcienie czerwieni.
Trend skandynawski zyskuje sobie coraz liczniejszą ilość fanów w Polsce oraz współgra doskonale do polskich niedużych mieszkań.