Feed on
Posts

Balkon - namiastka ogrodu w bloku

Skoro temperatura chociaż trochę wzrośnie mieszkańcy miast oczekują tego aby pooddychać ociupinę orzeźwiającym powietrzem i gromadnie udają się za miasto by spędzać weekendy nad jeziorem bądź u krewnych jacy są w posiadaniu domku z ogrodem gdzieś na obrzeżach miasta. Tęsknią za tożsamym luksusem, jakkolwiek podczas gdy większość mieszkańców wielkich aglomeracji kwateruje w wieżowcach jest to dość niewykonalne żeby móc ot tak po prostu wyskoczyć przed dom i poleżeć na leżaku. Zapomina się niekiedy o fakcie iż da się mieć przynajmniej namiastkę ogródka nawet rezydując w wysokim wieżowcu mieszkalnym.

balkony.jpg

Zastanówmy się przez sekundę co jest specyficzne dla domów wielorodzinnych. Odpowiedź musi być przejrzysta co i intrygująca, tą rzeczą bywa balkon. Projektanci wieżowców zadbali o to aby którykolwiek lokator miał dostęp do balkonu, natomiast można bez ambarasu zrobić sobie sielski zakątek na balkonie gdzie będzie można przesiedzieć kiedy pogoda jest ku temu odpowiednia. Ewidentnie pewną z kluczowych czynności jakie będziemy pragnęli zorganizować sprawiając sobie balkon dla użytków rozrywkowych jest jakaś forma zasłonięcia się przez podpatrywaczami. Zatem w pierwszej sekwencji do zmiany czy przeróbki idzie balustrada balkonowa. Trzeba ją w taki sposób zmodyfikować ażeby okrywała nas przed wzrokiem wścibskich. W podobnym zamyśle można balustradę oprawić, np. drewnem, lub poczynić konstrukcję z ram, na jakich podwiesimy słomiankę, którą prosto będzie dało się ściągnąć, a która przepuści dostatecznie wiele promieni słonecznych wytwarzając przy sposobności trochę półmroku.

Tęskniąc za ogródkiem musimy wiedzieć iż nic nie tkwi na przeszkodzie by sporządzić sobie przynajmniej jego namiastkę na balkonie. Dość częste jest prozaicznie zaczepianie na balustradzie doniczek z roślinami, ale możemy ponadto wyciągnąć na balkon nasze rośliny z mieszkania co będzie dla nich z dużym pożytkiem. Potrzeba mieć na uwadze iż podobny ogródek na balkonie może mieć co najwyżej pułap sezonowy ponieważ kiedy zrobi się zimno będziemy potrzebowali te rośliny znów przetransportować do wnętrza mieszkania.